Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Prázdniny v americkém kempu - práce a zábava v jednom

Prázdniny v americkém kempu - práce a zábava v jednom
Vlajka USA | zdroj: ThinkStock

Jestli přemýšlíte nad tím, že byste rádi zažili opravdové prázdninové dobrodružství, tak proč ne třeba na táboře v USA?

Já se stejnými myšlenkami zabýval před koncem loňského roku. O prázdninách jsem chtěl vyzkoušet něco nového, podívat se do zahraničí a při práci si léto zároveň užít. Kontaktoval jsem několik známých, kteří v předchozích letech byli v Americe a vyptal se jich na jejich zkušenosti.

Jaké byly začátky?

Přestože celá letní zkušenost vrcholí až při samotném pobytu, celý proces začíná již mnohem dříve a není úplně snadnou záležitostí. Pro tu pravou a hlavně bezproblémovou americkou zkušenost je velmi důležitý výběr české agentury, která pobyty v USA organizuje. Já měl štěstí na agenturuCCUSA, se kterou všechno proběhlo bez jakýchkoliv problémů. V agentuře pracují ochotní lidé, kteří se vším pomohou. Já velmi ocenil jejich osobní přístup a solidní jednání, takže vyřízení všeho potřebného nakonec nebylo tak obtížné, jak jsem se původně obával. Mnoho dalších účastníků programu, se kterými jsem se později potkal na předodletovém setkání, využilo možnosti umístit se na tábor přímo na Camp Fairu, kam přijeli zástupci táborů. Já jsem bohužel byl v té době v zahraničí, a tak jsem možnost přímého setkání s tábory využít nemohl. Moje umístění do táboraMiddlesex County Camp proběhlo klasickou cestou přes agenturu. Let do New Yorku a především následnou cestu vlakem podle instrukcí tábora samozřejmě provázela značná nervozita na mé straně. Otázku typu, jak to bude na táboře vypadat, co ostatní personál, jak to všechno zvládnu, mi pár posledních dní před odletem nedaly spát. Již po pár prvních hodinách po příjezdu mi však bylo jasné, že všechny obavy můžu hodit za hlavu.

Několik dní jsem také strávil cestováním. Navštívil jsem New York.
Několik dní jsem také strávil cestováním. Navštívil jsem New York.

A jsme na místě!

Prostředí tábora bylo velmi příjemné, nacházelo se tam několik sportovišť (lezecká stěna, bazén, lanové aktivity, stáje, lukostřelecký areál) a tábor byl hned u lesa. Ostatní vedoucí z několika zemí celého světa i američtí zaměstnanci byli velmi sympatičtí, bylo jasné, že každý si chtěl nadcházející léto pořádně užít. Na táboře jsem strávil celkem devět týdnů.

Co jsem zažil?

Práce s americkými dětmi, i když mi to mnozí nevěří, byla velmi zajímavá a já osobně si americký tábor užil mnohem více než ten český. S americkými dětmi, o kterých si všichni myslí, jak jsou strašně rozmazlené a neposlouchají, mi práce přišla snazší než na táboře v Čechách. Každý týden jsme hráli různé tematické hry, trénovali lezení na stěně i různé lanové aktivity, chodili do lesa, kde jsme na ohni připravovali hamburgery či hot dogy. O víkendovou zábavu bylo ze strany tábora také postaráno. Američtí vedoucí nás několikrát vzali k sobě domů, navštívili jsme zábavný parkSix Flags nebo jezdili na kánoích na nedalekém jezeře.

Pokud máš vážný zájem dělat vedoucího v jednom z nabízených programů, neváhej a obrať se na agenturu CCUSA.
Pokud máš vážný zájem dělat vedoucího v jednom z nabízených programů, neváhej a obrať se na agenturu CCUSA.

Nové zkušenosti a kontakty

V půlce srpna se tábor uchýlil ke svému konci a bylo načase rozloučit se se všemi kolegy, kteří se stali mými velmi dobrými kamarády. S většinou z nich jsem dodnes v kontaktu, neustále vzpomínáme na to, co jsme společně o prázdninách zažili. Po skončení tábora jsem ještě několik dní v USA strávil cestováním, navštívil jsem hlavní město Washington D.C. i New York. Léto na americkém táboře je bezesporu zkušeností na celý život. I přes všechnu byrokracii, která by kdekoho mohla zpočátku odradit, stojí za to vytrvat! Až po skončení tábora a obdržení výplaty si člověk vlastně uvědomí, že celé léto na táboře pracoval a že to nebyl jenom několikatýdenní pobyt s kamarády ve skvělém prostředí. 

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma