Dnes je pondělí 27. září 2021., Svátek má Jonáš
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

Ufo či Napoleona? Nejen to uvidíte v Bratislavě

Ufo či Napoleona? Nejen to uvidíte v Bratislavě
zdroj: Profimedia

Pojďte se spolu s námi podívat na místa, která stojí za to navštívit v jedné z nejmladších evropských metropolí.

Hlavní město Slovenska ležící na řece Dunaj, má stejně jako naše matička Praha bohatou historii a mnoho turisticky lákavých míst, jako je například starobylý hrad či historické památky. My vám teď ukážeme, které zajímavosti si při návštěvě Bratislavy určitě nemůžete nechat ujít!

Bratislavský hrad

Historie jednoho ze symbolů města tyčící se nad řekou Dunaj sahá až do neolitu. V roce 1811 vyhořel a několik let chátral. Po rekonstrukci tak teď můžeme na této stavbě najít hned několik historických stylů – přes románský a gotiku až k barokním prvkům. V současné době můžou návštěvníci při prohlídce hradu navštívit i stálé expozice výstav Slovenského národného muzea.

Obrázek zdroj: Profimedia

Ke každému hradu neodmyslitelně patří i podhradí. Podhradí Bratislavského hradu bylo v historii samostatným městem. Dnes se zde nachází mnoho historických domů, ve kterých sídlí napříkladMuzeum židovskej kultúry.

Bratislavské UFO

Přes řeku Dunaj vede v Bratislavě mnoho mostů, avšak Nový most je ten neznámější a největší. Toto dílo vzniklo v roce 1972 a kvůli jeho stavbě byla zbourána část historického Podhradí. Díky své jedinečnosti byl v roce 2001 prohlášen za Stavbu století.

Co most činí tak výjimečný? Restaurace na vrcholu jednoho z pylonů mostu, která má tvar UFO. Z jednoho pilíře do ní vede výtah a z její vyhlídkové plošiny je výhled až sto kilometrů do dálky. Ročně stavbu navštíví přes 200 tisíc návštěvníků. Není se čemu divit, vždyť na které město dohlíží vlastní UFO?

Obrázek zdroj: Profimedia

Pokud se budete procházet po ulicích hlavního města našich východních sousedů a budete se pozorně dívat, určitě narazíte na kuriózní sochy. Jednou z nich je socha Ignáce Lamára, zvanéhoSchöne Náci. Tento chudý muž, vždy čistě oblečen ve fraku a klobouku byl několik let neodmyslitelnou součástí bratislavských ulic a podniků. Jeho socha se nachází u kavárny Mayer v Sedlárské ulici.

Napoleon v ulicích Bratislavy

Na Hlavním náměstí Starého města můžeme potkat sochu Napoleona Bonaparta s čepicí staženou do čela, jak se opírá o lavičku. Socha tak připomíná Napoleonovu zastávku v Bratislavě při jeho válečných taženích.

Obrázek zdroj: Profimedia

Zpoza rohu Laurinské ulice na turisty vybafne bronzový paparazzi s fotoaparátem v ruce a v jiné ulici zase můžeme spatřit „čumila“ vylézajícího z kanálu.

Umění i odpočinek

Milovníci umění a historie si i v Bratislavě přijdou na své. Památky a artefakty můžou výletníci hledat například v Muzeu města Bratislavy, které se nachází ve Staré radnici či veSlovenském národním muzeu. Za uměním poté můžou vyrazit například do Slovenské národní galerie.

Pokud cestujete s dětmi, určitě je potěší návštěva Bratislavské ZOO. Tam se můžete pokochat až 147 druhy zvířat. Pokud byste se o zvířátkách chtěli dozvědět více, zajděte na jedno z komentovaných krmení zvířat. Součástí ZOO je i Dinopark s replikami prehistorických dinosaurů.

Více naleznete na StudentPoint.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 27.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,360 25,460
USD 21,610 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma