Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Kategorie

Letenky

Sukně do každého pánského šatníku! Vítejte v Edinburghu, Aténách severu

red 21. 11. 2011
I když Edinburgh není – co do počtu obyvatel – největším skotským městem, je považován za jeho metropoli číslo jedna. Nedivím se. Ani víc než týden nestačí svědomitým turistům, jakými jsme my vskutku byli, na to vidět všechno. Ve výsledku ale není čeho litovat, budete mít totiž reálný důvod, proč se do tohohle pohodově plynoucího města vrátit, a to se taky počítá! A jak!

Šťastné ostrovy: Gran Canarii zdobí přírodní pláže a písek ze Sahary

red 6. 9. 2011
Na kanárských ostrovech – převážně na Gran Canarii jsem žila a pracovala něco přes půl roku, pak jsem se tam vrátila ještě jednou, pozdravit staré přátele a známé, navštívit stará místa, zapsaná hluboko uvnitř mě.

Muzeum pod širým nebem nese jméno Florencie

red 5. 9. 2011
S Florencií jsou nerozlučně spjata jména mnoha velkých umělců jako třeba Michelangelo, Botticelli, Alighieri, Boccacio či Petrarca. Ještě když jsme přijížděli k městu, netušili jsme, že se s těmito perlami renesance seznámíme prostřednictvím autosafari.

Město chladných perfekcionistů: Finové děkují každému, kdo na ně promluví

red 4. 9. 2011
„Léto tu máme sice krátké, ale zato je tu méně sněhu.“ Tak zní jeden z oblíbených finských bonmotů. Na každém rohu ho ale v Helsinkách nezaslechnete. Proč? Odpověď je jednoduchá: protože Finové jsou introverti jedna radost, neradi mluví, tím méně nahlas a nedej bože před cizinci.

Být snobem je IN: Saint Tropez je perlou Francouzské riviéry

red 4. 9. 2011
Když se v našich končinách řekne Saint Tropez, většině z nás se vybaví Louis de Funes v nezapomenutelné četnické sérii. Jenže tohle město má kromě osobitého půvabu, který láká umělce i filmaře, také punc jednoho z nejluxusnějších letovisek Francouzské riviéry.

Život na chvostu Kolumbie: "Tady to nesmrdí jako v Panamě", říká domácí

red 2. 9. 2011
„Tak tady,“ povídá zčistajasna Octavito od kormidla, „končí Panama a začíná Kolumbie.“ Shodně jsme se podívali směrem ke břehu. Džungle a zase džungle. Kolem přesně takového pobřeží jsme už jeli dobrou půlhodinu. „No jo, je to tu hned úplně jinačí,“ zhodnotil s úsměvem Michal. Ale Octavito se nezasmál. „Cítíte ten vzduch,“ řekl a zhluboka se nadechl. „Tady to nesmrdí jako v Panamě.“

Soutěž pro odvážné: Získejte letenky v hodnotě 100 000 Kč s Pelikánem

Danica Klein 18. 8. 2011
Máte podivné nebo nezáviděníhodné příjmení? Rádi byste tento rok ještě vyrazili někam na dovolenou? Řešení je jednoduché. Změňte si své příjmení na Pelikán nebo Pelikánová a získejte šanci vyhrát letenky v celkové hodnotě 100 000 Kč.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma