Dnes je sobota 23. září 2023., Svátek má Berta
Počasí dnes 18°C Dešťové přeháňky
Magazín

Jak potlačit nepříjemné příznaky pásmové nemoci po dlouhých letech?

Radek Chlup 19. 9. 2023
Pásmovou nemoc, která umí pěkně znepříjemnit dovolenou, zná většina lidí cestujících letadlem do vzdálených destinací. Každý má svůj vlastní způsob, jak příznaky této poruchy spánku zmírnit. Na univerzální řešení teď ale upozornili vědci.
Magazín

Obyvatelé Ikarie poznali tajemství dlouhověkosti

Radek Chlup 11. 9. 2023
Na řeckém ostrově Ikaria žije asi desetkrát více devadesátníků než jinde ve světě. Takto vysokého věku se tam dožije asi jeden ze tří obyvatel. Jaké je tajemství dlouhověkých ostrovanů?
Magazín

Tak, a dost! vzkazuje Amsterdam neslušným turistům

Tiscali.cz 7. 9. 2023
V nizozemské metropoli žije jen asi 800 000 lidí, ale ročně sem zavítá až 20 milionů turistů. Navzdory špičkovým muzeím, nádherné zeleni a klidným vodním tokům si však Amsterdam vysloužil také pověst hlavního města nejsvobodomyslnějších večírků v Evropě. A nyní se snaží svou image napravit.
Magazín

Britové si na spropitné nepotrpí, ale Američany dolary navíc potěší

Radek Chlup 5. 9. 2023
Když jdeme do restaurace, hospody či baru, obvykle k utracené částce přidáme ještě pár desítek korun navíc. Vede nás k tomu hlavně slušnost a spokojenost. Ale ne v každé zemi jsou na dýška zvyklí. Protipóly například představují USA s Velkou Británií.
Magazín

Zapomeňte na auto, tyto luxusní hotely vám umožní příchod ve stylu Jamese Bonda

Radek Chlup 28. 8. 2023
Většina luxusních hotelů se snaží uchvátit hosty přepychovým designem, výzdobou a pestrými službami. Jiné ale dbají o to, aby si hosté zapamatovali i samotné ubytování. Například jim umožní příchod ve stylu Jamese Bonda.
Tip na výlet

Dovolená bez starostí

red 27. 8. 2023
"Bezstarostnost" - to je význam názvu pravděpodobně nejznámějšího postupimského zámku Sanssouci. Je to však také pocit, který můžete pocítit na mnoha místech města: V rozsáhlých parcích, které jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO, i v živém centru města, kde se nádherné barokní fasády setkávají s lákavými vnitrobloky a mezinárodní umění se mísí s místní pouliční kulturou.
Tip na výlet

Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří – Světové dědictví na dosah ruky! Tradice již 850 let

red 25. 8. 2023
Prozkoumejte Hornickou kulturní krajinu Erzgebirge/Krušnohoří, která je na seznamu světového dědictví UNESCO! Budete se cítit tak dobře jako doma, a zároveň načerpáte zážitky z cest: Krušnohoří je mnohem více než jakýkoliv jiný region symbolem hornictví, Vánoc, živého řemesla a parní železnice.
Magazín

Případů neslušného chování turistů v zahraničí letos přibývá a více si toho všímáme

Radek Chlup 25. 8. 2023
Letošní léto lze označit za léto špatných turistů. Média upozornila na řadu zarážejících případů jejich nevhodného chování. Cestování ale bylo provázeno neslušným chováním již v dávné historii, dnes jsou jen ve hře jiné faktory.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 23.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,460 24,540
USD 22,920 23,040
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma