Dnes je úterý 5. března 2024., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 11°C Polojasno
Magazín

Turisté chtějí zažít neznámo: Stane se z Antarktidy druhý Mount Everest?

Radek Chlup 31. 1. 2024
Antarktida je odlehlá pustina pokrytá ledem. Právě pro její vzdálenost od civilizace a neposkrvěnost lidskou činností však raketově roste její popularita u turistů z celého světa. Loňský rok přitom ukázal, že příliš pozornosti škodí.
Cestování

Zima na cestách: Sever se teď stává přírodním divadlem plným zázraků

Radek Chlup 26. 1. 2024
V zimních měsících mnozí dávají přednost teplu svých domovů nebo se vydávají za teplem do exotických destinací. Přesto i zima nabízí pro turisty nekonečné možnosti. Stačí se dobře obléknout a následovat tanec polárních září.
Magazín

Nejzelenějším městem Evropy se stala španělská Valencie. V čem spočívá její tajemství?

Radek Chlup 23. 1. 2024
Malebné španělské město Valencie obdrželo začátkem ledna titul nejzelenějšího evropského města udělovaný Evropskou komisí. Tajemství jeho úspěchu spočívá v komunitním způsobu života.
Cestování

Turisté vyhladovělí pandemií vzali oblíbené destinace útokem. Kde hrozí tzv. overturismus?

Radek Chlup 22. 1. 2024
Loni se s turisty po celém světě doslova roztrhl pytel. Nejoblíbenější destinace v Itálii, Francii, Řecku i ve Spojených státech se ocitly pod takovým náporem, že musely úřady zasáhnout, aby dostaly nekonečné davy pod kontrolu. Kde byla situace nejhorší?
Zpravodajství

MZV eviduje v Jemenu dva Čechy z Člověka v tísni, na ostrově Sokotra čtyři turisty

Tiscali.cz 15. 1. 2024
Ministerstvo zahraničních věcí eviduje v Jemenu dva spolupracovníky organizace Člověk v tísni. Mluvčí diplomacie Daniel Drake dnes ČTK sdělil, že jsou v pořádku. Čtyři lidé jsou registrovaní v cestovatelském systému Drozd na ostrově Sokotra, pro který se také vztahují varování MZV ohledně cest do Jemenu. Američané v Jemenu v posledních dnech opakovaně útočili na pozice húsíjských rebelů.
Komerční sdělení

Víte, jak to máte s placením v zahraničí?

Inzerce 9. 1. 2024 INZERCE
Zima je v plném proudu, na našich horách moc sněhu není, takže se za ním vydáváme do zahraničí. Pokud jste na tom stejně, možná se vám budou hodit tipy na to, co byste měli vědět o placení v zahraničí. No a pokud se za hranice chystáte až v létě, pak si je přečtěte také, i vám se mohou hodit.
Cestování

Turisté plánují dovolené u televizních obrazovek, Hollywood má dopad i na cestovní ruch

Radek Chlup 8. 1. 2024
Loňský rok se stal populárním výběr destinací na základě zhlédnutého filmu či seriálu a v roce 2024 bude tento trend pokračovat, ukázaly průzkumy. Turisté se chtějí vcítit do kůže fiktivních hrdinů a jít po jejich stopách.
Komerční sdělení

Jak se připravit na lyžařský výlet? Jak si vybrat vybavení?

Inzerce 4. 1. 2024 INZERCE
Jelikož je již letošní zimní sezóna v plném proudu, je na čase zamyslet se nad tím, jaké si letos na lyže pořídit vybavení. Vybíráte si podle funkčnosti, vzhledu či podle ceny? Každý to má jinak, a proto jsme tu my, abychom vám shrnuli, jak se na výlet co nejlépe připravit a hlavně co si vzít s sebou a jak si to správné vybavení vybrat.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 5.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,270 23,450
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma