Dnes je neděle 3. prosince 2023., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes -10°C Skoro zataženo
Magazín

Ekologové protestují proti renovaci lyžařského střediska v Itálii

Radek Chlup 1. 12. 2023
Úřady v italské obci Bellagio se rozhodly renovovat lyžařské středisko na hoře Monte San Primo. Lyžařská infrastruktura však na jejím úbočí nechátrá jenom tak. Hora je dávno beze sněhu a podle aktivistů je pro ni tento projekt zbytečnou zátěží.
Magazín

Francii na žebříčku nejnavštěvovanějších evropských destinací předstihne Turecko

Radek Chlup 24. 11. 2023
Francie patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Zemi prožitků, lásky a umění zaplavili během letní sezóny návštěvníci z celého světa, ale i přes obrovský zájem o její romantickou atmosféru se o slovo hlásí další hráč: Turecko.
Magazín

Tři luxusní hotely jako vytesané do skály budou součástí futuristického města

Radek Chlup 9. 11. 2023
Saúdská Arábie si uvědomuje budoucnost zejména ekologického luxusního cestovního ruchu. Představila proto tři nové hotely budoucnosti zasazené do skalnaté krajiny.
Magazín

Už 511 let si mohou návštěvníci hlavy vykroutit

Lukáš Strašík 1. 11. 2023
Prvního listopadu 1512 mohla veřejnost poprvé spatřit jedinečné Michelangelovy stropní fresky v Sixtinské kapli v Římě. Samotného umělce ale práce na malbách pořádně štvaly – a neváhal svou znechucenost také zveršovat.
Zpravodajství

Čedok evakuuje zhruba 500 turistů z egyptského letoviska Taba

Tiscali.cz 27. 10. 2023
Cestovní kancelář (CK) Čedok během dneška evakuuje zhruba 500 českých turistů z egyptského letoviska Taba u Rudého moře, kde v noci na dnešek raketa zasáhla zdravotnické zařízení. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake a posléze informaci potvrdila mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež nemá v tuto chvíli informace o tom, že by klienty v egyptské Tabě měla ještě jiná tuzemská CK než Čedok.
Magazín

Strach z terorismu: Co očekávat, pokud se chystáte navštívit Francii

Radek Chlup 27. 10. 2023
Vojáci a policisté v ulicích, zpoždění metra a vlakové dopravy, zrušení letů. To může potkat turisty mířící do Francie, která se nachází v nejvyšším stupni pohotovosti. Po smrti učitele ubodaného muslimským radikálem totiž země čelí bombovým hrozbám.
Magazín

Oranžová tsunami: Aperol Spritz se nestal jen oblíbeným nápojem, ale i módním trendem

Radek Chlup 23. 10. 2023
Typicky oranžový hořkosladký likér Aperol je populární po celém světě díky své jedinečné ovocné chuti, vůni a barvě. Stal se jakýmsi módním nápojem, ideálním pro popíjení s výhledem na azurové moře či v restauraci pod zlatým sluncem.
Magazín

Nové letiště zpřístupní turistům v Kambodži pozůstatky dávné Angkorské říše

Radek Chlup 21. 10. 2023
V Kambodži se otevřely brány do chrámového komplexu Angkor, chráněného archeologického naleziště a jednoho z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Největší letiště v asijském státě se nachází nedaleko tohoto majestátního lidského výtvoru.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 2.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,260 24,340
USD 22,280 22,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma