Dnes je středa 31. května 2023., Svátek má Kamila
Počasí dnes 9°C Polojasno
Ekonomika

Cestovní ruch se stále vzpamatovává z dopadů pandemie, čelí novým výzvám

Radek Chlup 9. 5. 2023
Globální cestovní ruch se ještě po koronavirové pandemii plně nezotavil a letos ani nezotaví. Čelí navíc novým výzvám, přesto jsou jeho vyhlídky optimistické, vyplývá z nejnovějších odhadů Světové rady cestování a cestovního ruchu (WTTC).
Magazín

Nehlaďte ty chundelaté krávy a jak se vyhnout davům

Tiscali.cz 17. 4. 2023
I zdánlivě směšné rady a pokyny mohou být důležité a prospěšné. Stačí se jen trochu zamyslet… a mít patřičnou porci smyslu pro humor.
Magazín

Městečko, které láká na impozantní klášter i unikátní muzeum

Šárka Novotná 9. 3. 2023
Milevsko je městečko, které má kolem osmi tisíc obyvatel - a řadu památek k tomu. Najdete tam nejstarší jihočeský klášter, spjatý s nedávným pozoruhodným nálezem, architektonické zajímavosti v ulicích, kuriózní muzeum ale i řadu vycházkových cílů v okolí. Prostě místo, které stojí za to si projít a pořádně prohlédnout.
Magazín

Kudy do newcastleského muzea Járy Cimrmana? Vchodovými dveřmi rovnou v prvním patře

Tiscali.cz 30. 1. 2023
Čtvrť Ouseburn v britském Newcastlu ukrývá muzeum (ZDE), které je poctou Járovi Cimrmanovi - českému géniovi, který patřil mezi nejlepší dramatiky, básníky, skladatele, učitele, cestovatele, filozofy, vynálezce, detektivy, matematiky a sportovce 19. a počátku 20. století.
Komerční sdělení

Stubai - tip na lyžařskou dovolenou

Inzerce 9. 12. 2022 INZERCE
Chystáte se na lyže do Alp? Máme pro vás zajímavý tip. Není to moc daleko, sníh tam budete mít vždycky zaručený a velmi často to bude krásný prašan. Zkuste Stubaiský ledovec.
Zpravodajství

Pirátům silnic bude v Rakousku hrozit zabavení auta

Tiscali.cz 5. 12. 2022
Řidičům, kteří výrazně překročí rychlostní limit, bude v Rakousku zřejmě hrozit až zabavení automobilu. Zpřísnění postihů pirátů silnic, již svým chováním opakovaně ohrožují životy druhých, dnes představila ministryně dopravy za Zelené Leonore Gewesslerová.
Tip na výlet

Nákupní zážitek v Norimberku – Moderní nákupní domy a samostatné moderní obchody

red 24. 11. 2022
V ulicích Breite Gasse, Karolinenstraße a Kaiserstraße, které dohromady tvoří jednu z největších pěších zón v Evropě, jsou zastoupeny všechny řetězce, obchodní domy a známé velké značky, jako je například Breuninger.
Tip na výlet

Kouzlo Vánoc v Norimberku – Norimberské adventní trhy

red 22. 11. 2022
Vánoce jsou pro spoustu lidí tím nejkrásnějším obdobím v roce! K adventu také neodmyslitelně patří procházky po útulných adventních trzích, pití svařeného vína a ochutnávání perníčků. A kde by to mohlo být lepší, než na nejstarším a nejznámějším adventním trhu na světě?

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 31.5.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,620 23,740
USD 22,140 22,320
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma