Dnes je sobota 20. července 2024., Svátek má Ilja
Počasí dnes 16°C Skoro zataženo
Komerční sdělení

Proč se vyplatí připojištění auta před cestou do zahraničí?

Inzerce 3. 7. 2024 INZERCE
Plánujete letní dovolenou v zahraničí a jedete autem? Nebo si snad plánujete půjčit vozidlo přímo na místě? Ať už je vaše situace jakákoliv, připojištění auta na dovolenou je rozumný krok, který vás může ochránit před nečekanými nepříjemnostmi a dodatečnými náklady. Ukážeme vám, proč byste neměli podceňovat pojištění auta před dovolenou.
Komerční sdělení

Jak zažít volný pád levně a bezpečně? Ve venkovním větrném tunelu

Inzerce 18. 6. 2024 INZERCE
Chtěli jste si vždycky vyzkoušet volný pád a svobodu s ním spojenou? Za tímhle zážitkem nemusíte letět do výšky několika kilometrů – volný pád zažijete i jen pár metrů nad zemí. Ve větrném tunelu, který navíc stojí zlomek ceny seskoku padákem.
Komerční sdělení

Řecko vs. Turecko: Kterou zemi si zamilujete?

Inzerce 12. 3. 2024 INZERCE
Hledáte dovolenou na poslední chvíli? Vyberte si turisticky oblíbená letoviska v Turecku nebo Řecku. Každá ze zemí přináší svým návštěvníkům zajímavou kulturu, typickou architekturu i množství služeb, které vám zajistí tu nejpohodlnější dovolenou u moře.
Komerční sdělení

Skryté klenoty Evropy: Objevte méně známé destinace

Inzerce 9. 2. 2024 INZERCE
Evropa, s její bohatou historií a rozmanitou krajinou, je kolébkou mnoha známých turistických destinací. Avšak, mimo tyto dobře známé lokality, se skrývají méně objevované perly, které čekají, až je odhalíte
Magazín

Turisté chtějí zažít neznámo: Stane se z Antarktidy druhý Mount Everest?

Radek Chlup 31. 1. 2024
Antarktida je odlehlá pustina pokrytá ledem. Právě pro její vzdálenost od civilizace a neposkrvěnost lidskou činností však raketově roste její popularita u turistů z celého světa. Loňský rok přitom ukázal, že příliš pozornosti škodí.
Cestování

Zima na cestách: Sever se teď stává přírodním divadlem plným zázraků

Radek Chlup 26. 1. 2024
V zimních měsících mnozí dávají přednost teplu svých domovů nebo se vydávají za teplem do exotických destinací. Přesto i zima nabízí pro turisty nekonečné možnosti. Stačí se dobře obléknout a následovat tanec polárních září.
Magazín

Nejzelenějším městem Evropy se stala španělská Valencie. V čem spočívá její tajemství?

Radek Chlup 23. 1. 2024
Malebné španělské město Valencie obdrželo začátkem ledna titul nejzelenějšího evropského města udělovaný Evropskou komisí. Tajemství jeho úspěchu spočívá v komunitním způsobu života.
Cestování

Turisté vyhladovělí pandemií vzali oblíbené destinace útokem. Kde hrozí tzv. overturismus?

Radek Chlup 22. 1. 2024
Loni se s turisty po celém světě doslova roztrhl pytel. Nejoblíbenější destinace v Itálii, Francii, Řecku i ve Spojených státech se ocitly pod takovým náporem, že musely úřady zasáhnout, aby dostaly nekonečné davy pod kontrolu. Kde byla situace nejhorší?

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,130 25,210
USD 23,100 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma